Petekler ısınmıyor neler yapılmalı

Petekler ısınmıyor neler yapılmalı

Petekler ısınmıyor neler yapılmalı

 Peteklerin ısınmamasına içerisinde biriken hava ve kirli sular neden olabilmektedir. Petek havası boşaltma işlemini yaptıktan sonra petekler daha iyi ısıtıyorsa sorun çözülmüş demektir. Kalorifer peteklerinin havası alındıktan sonra mutlaka kombinin içine temiz su eklenmelidir. Eğer kombide yeterli su bulunmazsa, arıza vermeye başlar.

 Kombi ayarını arttırarak ve gerekli petek reglaj ayarlarını yaparak ısı arttırılabilir.

 Evinizde 5 adet petek bulunuyorsa ve daha iyi ısınmak istiyorsanız; en az 2 adet peteği çalıştırmanız ısının yayılması açısından daha faydalı olacaktır. Tek petek çalıştığında ısının yayılması daha zor olacaktır.

 Peteklerden daha iyi verim alabilmek için evinizde ısı yalıtım ve mantolama yaptırmalısınız. Böylelikle dışarıdan gelen soğuk havayı engeller ve içerideki sıcaklıktan tam performans alınır.

Kombiye uzak petekler ısınmıyor

 Kombiye uzak olan peteklerde ısı kaybı varsa ve petekler arasında ısı farkı olduğunu gözlemlediyseniz kombi petek bakımı zamanı gelmiş demektir. En son peteklerin daha az ısı yaymasına neden olabilecek nedenler arasında tesisat filtresinin tıkalı veya randımansız olması sayılabilir. Peteklerin uzak olması ısıya engel değildir.

İletişim için lütfen arayınız. 0537 786 20 57

Şimdi Ara Canlı Yardım